SAĞLIK

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN YÖNTEMLER

agız kokusu

Günlük hayatımızı özellikle sosyal hayatımızı zorlaştıran etmenlerden biri olan ağız kokusundan nasıl kurtulabiliriz? Cevabını sizler için maddeleyerek sunuyoruz.

agız kokusu 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki sağlık şakaya gelmez. O yüzden probleminiz her ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. Unutmayın erken teşhis tedavinin yarısından fazlasını oluşturmaktadır.

Uyarımızı da yaptığımıza göre konumuza devam edebiliriz. Yukarıda da söylediğimiz gibi ağız kokusu sosyal hayatımızı olumsuz etkileyebiliyor. Sadece bununla kalmayıp ciddi sağlık problemlerinin de habercisi olabilir. O yüzden ağız kokunuz için de mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Ağız Kokusu Nelerin Belirtisi Olabilir?

Ağız kokusu, böbrek yetmezliğinden karaciğer yetmezliğine, akciğer ve sinüs enfeksiyonlarından bademcik iltihabına, diş eti rahatsızlıklarından şeker hastalığına kadar birçok hastalığın belirtisi olabilir.

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir?

Dr. Recep Eşkar’ın tavsiyeleri sonucu hazırlanmış olan bu yöntemlere geçmeden önce bir kez daha belirtmekte fayda var. Doktora mutlaka ama mutlaka görünün. Basit bir ağız kokusu deyip geçmeyin lütfen!

  • Bilinenin aksine yumuşak değil orta sertlikte bir diş fırçası kullanılmalıdır.
  • Dişler, en az günde iki defa fırçalanmalıdır.
  • Sadece dişlerimizi değil dilimizi de fırçalamalıyız.
  • Çinko içeren diş macunu, sakız gibi ürünlerin kullanılması ağız kokusunun önüne geçebilir.
  • Düzenli olarak ağız ve diş sağlığı hekimine başvurulmalıdır.
  • Diş sağlığı için gerekli tedaviler uygulanmalıdır.
  • Ağız kuruluğunun önüne geçebilmek için bol bol su tüketilmelidir.

Bu yazımızda ağız kokusa ne iyi gelir sorusunun cevabını vermiş olduk.