SAĞLIK

ANTİ GRİP: PORTAKAL SUYU

portakal suyu

İçerdiği bol miktardaki C vitamini sayesinde her gün portakal suyu içerek hastalıklardan korunabilirsiniz.

 portakal suyu

Özellikle havaların çok soğumuş olduğu şu günlerde bağışıklık sistemimiz oldukça zayıflayabiliyor. Haliyle bu da üst solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Sizlerin de söyleyeceğimiz bu tavsiye üzerine solunum yolu hastalıklarından kurtulmanız mümkün hale geliyor. Fakat her sağlık yazımızda belirttiğimiz gibi hastalığınız her ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyiniz!

C vitamininin bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisi su götürmez bir gerçektir. Bol miktarda C vitaminin tüketimi bizleri şu soğuk kış günlerinde hastalıklardan koruyabilir. Uzmanlarında da tavsiyesinden yola çıkarak her gün bol miktarda C vitaminin tüketilmesi bizleri soğuk algınlığından koruyabilir.

Uzmanlar, C vitaminin vücutta üretiminin yapılmadığını ve mutlaka dışarıdan düzenli olarak alınması gerektiği belirtiyor ve özellikle yetişkinlerin günlük ortalama olarak 60 mg C vitamini ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

Her gün düzenli olarak portakal suyu tüketimi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bu gereksinimi karşılayabilir. Siz de her gün portakal suyu tüketerek hastalıklardan korunabilirsiniz.