SAĞLIK

ÇATLAK DUDAKLARA SON

catlak dudak

Özellikle soğuk kış aylarında çatlayan dudaklar adeta baş belası haline geliyor. Eğer siz de bu dertten şikâyetçiyseniz bu yazımız tam size göre!

 catlak dudak

Her ne kadar geçmişten günümüze kadar sağlık alanında birçok fikir ve iddia ortaya atılmışsa da çoğundan pek bir fayda göremedik. Fakat çatlak dudaklarınız için çözüm çok basit: süt peelingi

Dudaklarınızın çatlak bir şekilde görünmenize sebebiyet veren ölü hücrelerinizdir. Peeling ise sürülen bölgede bulunan ölü hücreleri temizler. Bu da dudaklarınızda bulunan ölü hücrelerinizden arınmanızı ve yumuşacık bir dudak yapısına sahip olmanıza sebebiyet verir.

Gerekli malzemelere ve nasıl kullanacağınız konusuna geçmeden önce her sağlık yazımızda yaptığımız uyarıyı bir kez daha yenilemek istiyorum. Sağlık probleminiz her ne olursa olsun ilk başta yapmanız gereken mutlaka ama mutlaka doktorunuza görünmektir.

Gerekli Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı süt

Birer çay kaşığı;

  • Bal
  • Esmer şeker

Peeling Nasıl Kullanılır?

Önce süt ile esmer şeker karıştırılır. Ardından hazırlanan karışım dudaklara iyice yedirilerek sürülür. Sürülen karışım yumuşak ve ince bir fırça aracılığıyla fırçalanır. Ardından durulanır. Geriye kalan tek işlem balı sürmektir. Bal, dudaklara sürülür ve bir müddet bekletilir. Bu peeling her gün düzenli olarak uygulanır.

Unutmayın düzen şart. Sonuç istiyorsanız her gün uygulamalısınız.