Uncategorized

ÖĞRENCİLİK HAYATINDA ÇİLEDEN ÇIKARAN ŞEYLER

kar tatili

Öğrencilik hayatında bizleri çileden çıkarmış olan şeyleri sizin için bir araya getirdik.

 

Öğrencilik hayatımız her ne kadar da çile dolu geçse de biliyoruz ki öğrencilik gibisi yok ve yine biliyoruz ki hepimiz öğrencilik yıllarımızı buram buram özlüyoruz. Öğrenciliğin birbirinden mükemmel birçok harika tarafları olsa da bizleri çıldırtan tarafları da yok değildi. Haydi, hep beraber o şeyleri bir kez daha hatırlayalım.

Çok kar yağmasına rağmen okulların tatil olmaması

kar tatili

Ah ah! Ne çile dolu zamanlardır o. Okulların tatil edilmemiş olmasına mı yanalım, her yer kar doluyken zar zor okula gidiyor olmamıza mı yanalım… Bir öğrencinin en büyük hayalidir karın yağması. Kar yağışından dolayı okulların tatil olması kadar güzel bir şey yoktu biz öğrenciler için. Ah bir de tatil edilmemişse! Neyse bir şey demiyorum.

Kopya çekerken yakalanmak

kopya

Sınavlarımızın olmazsa olmazıydı kopyalar. Hele bir de yakalanmamışsak değmeyin keyfimize! E tabi, bu işin bir de yakalanma boyutu var. Allah’tan hocalarımız insaflıydı da ucuz kurtardık. Ama siz, siz olun kopyaya hacet duymayın. Gerektiği kadar çalışın yeter.

Komşu çocuğunun bizden yüksek not alması

komsu

O komşu çocuğunu bir elime geçirirsem var ya… Neyse, bir şey demiyorum. Sanırsam ki bu liste içeriğindeki en gıcık şeydir. Hele bir de ailelerimiz kıyaslama yapmıyor mu işte o zaman devreler yanıyor.

Hocalarımızın blok ders işlemesi

Of of of… ne zordur blok ders. Biz daha kırk dakikaya dayanamıyoruz ki ama. Çok zordu çok o blok dersler…

Hocalarımızın ısrarla çalışmadığımız yerden sormaması

sinav

Haydi buyurun, bir diğer sinir bozucu olay. Sen gel o kadar çalış, kafa patlat ama hocan da çalıştığın yerden sormasın! Neyse neyse, yine bir şey demiyorum. Siz biliyorsunuz zaten.