Uncategorized

YENİ YILDA BLOG AÇMANIZ İÇİN 7 NEDEN

blog

Her yıl olduğu gibi bu yılda da insanlar bir blog açma düşüncesi içerisindeler. Evet, siz de onlardan biriyseniz doğru yerdesiniz.

 blog

İnsanlar bir blog sitesi açmayı birçok farklı nedenden dolayı düşünmektedir. Biz de bu yazımızda bu farklı nedenleri bir araya getirerek sizler için faydalı bilgiler vermeye çalıştık. İşte bir blog açmak için birbirinden geçerli 10 sebep:

Sosyalleşmek İçin

sosyal olmak

Hiçbir şekilde hayal edemeyeceğiniz arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Evet, gerçek arkadaşlıklar- sizlere yardımcı olacak ve sizlerin yeni ilham kaynağı olacak arkadaşlıklar. Bunlar sadece bloğunuz için değil hayatınızın diğer kısımlarında var olacak arkadaşlıklar…

Ve sadece arkadaşlıklar değil! Sizinle aynı şeylere ilgi duyan insanlar bulacaksınız. Evet; siz yazdıkça ufkunuz genişleyecek, sizin gibi olan insanlardan alacağınız yorumlar sayesinde de görüş açınız genişleyecek.

Bunların dışında blog siteniz aracılığıyla işverenlerle bile tanışma fırsatınız olabilir. Belki de bu insanlar projelerinizde ve amaçlarınızı geliştirmede yardımcı olacak insandır…

Başkalarına İlham Kaynağı Olmak İçin

ilham

Evet, blog açmak için bir diğer geçerli nedenimiz başka insanlara ilham kaynağı olmaktır. Diyelim ki bir konu hakkında çok okudunuz ve sonucunda da geniş bir bilgi yelpazesine sahipsiniz. Peki, bunları neden insanlarla paylaşmayasınız ki!

Belki de anlattıklarınız sayesinde insanların ufku genişleyecek belki de birçok insanın yazdıklarınız sayesinde hayatı değişecek. Neden olmasın!

Kendinizi Geliştirmek İçin

gelisim

Yazı yazmanız ve bunları bir blog aracılığıyla insanlarla paylaşmanız muazzam ölçüde sizleri birçok açıdan geliştirecektir. Nasıl mı?

  • Öncelikle yazmış olduğunuz için rahatlamış olacaksınız. Evet, yazmak insana büyük ölçüde rahatlık getirdiği kanıtlanmış bir gerçektir.
  • Bir konuda yazmak için araştırma yapacak ve daha da fazla bilgi sahibi olacaksınız. Bilgi sahibi oldukça bunlarla yetinmeyecek daha fazla bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz.
  • Hayatınız düzene girecek. “Ne alakası var şimdi?” dediğinizi biliyorum ama öyle demeyin. Çünkü blog yazmak basit bir iş değildir. Plan-program gerektirir. Bu yüzden yazılarınızı paylaşma planları, ilerleme programları yaptıkça bu düzenin belli bir süre sonra hayatınıza yansıyacağını göreceksiniz.

Takipçi Kitlesi Oluşturmak İçin

takipci

Bir şeyler paylaştıkça göreceksiniz ki günden güne artan bir okuyucu kitlesi ediniyorsunuz. İleride bu okuyucu kitlenizden büyük yararlar elde edeceğiniz su götürmez bir gerçektir. Nasıl mı? Diyelim ki ileride kitap yazmayı düşünüyorsunuz. Ama bu kitabı kim okuyacak? Tabi ki de kitabınızı ilk alanlar blog takipçileriniz olacak.

Kendi İşinizin Patronu Olmak İçin

kendi isinizin patronu

Düşünsenize sabahın erken saatlerinde kalkıp işe gidiyorsunuz ve orada birçok üstün buyruğu altında çalışıyorsunuz. Ne kadar da kötü bir durum! “Ne yapalım be, ekmek parası” dediğinizi duyuyorum. Ve aslında çok da haklısınız. Özellikle günümüzde gelir kaynağı elde etmek şart. Ben de size bir sonraki maddede daha iyi anlayacaksınız ki blog yazarak kendi işinizin patronu olacaksınız.

Para Kazanmak İçin

para kazanmak

Evet, yanlış duymadınız. Blog yazarak gelir elde etmek mümkün. Hem de dediğim gibi düzenli çalışırsanız bu ciddi miktarlara dönüşebilir. Sanıyorum ki “kendi işinizin patronu olmak” derken ne kastettiğimi daha iyi anlamışsınızdır. Peki, blog yazarak nasıl para kazanılır? Bunun cevabını biraz maddeleyelim isterseniz. Fakat bu konuyu sonraki yazılarımızda detaylı bir şekilde ele alacağız.

  • Reklam gelirleri elde ederek
  • Ürün satışı yaparak
  • Backlink vererek
  • Tanıtım yaparak

Dediğim gibi  bunları sonraki yazılarımızda daha detaylı ele alacağız. Bu noktada hatırlatmamız gereken önemli bir husus var. Blog açarak para kazanmak için geniş bir okuyucu kitlesine ve planlı çalışmaya ihtiyacınız var.

Eğlenmek İçin

eglenmek

Aslında olayın can alıcı noktasını bu madde oluşturuyor. Çünkü her şeyde olduğu gibi bir şeyi severek yapmak çok önemlidir. Eğer siz de benim gibi yazmaktan büyük haz duyuyorsanız kesinlikle bir blog açmalısınız. Çok büyük keyif aldığınızı göreceksiniz.